IMG_6121Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kolorektal Cerrahide Minimal İnvazif Yöntemler Kursu’na ev sahipliği yaptı. Fakültemiz Morfoloji Binası Hayvan Labaratuvarında, 1 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilen kursun koordinatörlüğünü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi, Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ethem Geçim yaptı.
Prof. Dr. Ethem Geçim, genel cerrahi uzmanı ve öğretim üyesi 6 kursiyerin katıldığı kurs hakkında şu bilgileri paylaştı: “Kursiyerlerimiz, hayvan dokusu üzerinde “handsone” tarzda bizzat enstrümanları kullanarak pratik eğitim yapma imkanı buldular. Kursiyerler, katıldıkları bu kursla hayvanlar üzerinde yaptıkları uygulamaları insanlar üzerinde kullanmaya daha hazır hale geldiler. Yani bizzat elleriyle aletleri kullanarak, bu aletleri insanlarda kullanmadan önce çok önemli bir tecrübe edindiler.

IMG_6127Kursiyerler arasında yer alan Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nden Dr. Ali Çoşkun, kurs ile ilgili şu görüşleri paylaştı: “Rutinde oldukça sık karşılaştığımız rektum tümörleri ve perianal bölgenin iyi huylu hastalıkları ile ilgili olarak en son teknolojik gelişmeleri içeren teorik ve pratik uygulamalarla ilgili Prof. Dr. Ethem Geçim’in birikim ve tecrübelerinden faydalandık. Bizim için çok faydalı bir kurs oldu. Prof. Dr. Ethem Geçim’in şahsında kursu gerçekleştirenlere ve ev sahipliği yapan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına teşekkür ederim.”